אם גם אתם מקבלים מלקוחותיכם כספים באפליקציות תשלום (Bit, PayBox וכיו'ב) ולא בטוחים כיצד ומתי עליכם לתעד זאת, הפוסט הזה הוא בשבילכם!!! 

במאמר זה נעשה לכם סדר בנושא הכל כך חשוב הזה. נושא שרשויות המס החלו לבדוק באופן ממוקד בביקורות ניהול ספרים שגרתיות!

בשנים האחרונות, יצאו לאוויר העולם לא מעט אפליקציות המאפשרות לנו, כבעלי עסקים, לקבל כספים מלקוחותינו. דבר שמצד אחד מקל על אופן הגביה אך מצד שני טומן בחובו מקום לטעויות וחשיפות מול רשויות המס לעניין עיתוי רישום התקבול ואופן התיעוד.

לצערנו, רוב בעלי העסקים אינם יודעים כיצד להתנהל בנושא וחושפים את עצמם, באופן מיותר מול רשויות המס! 

רוב בעלי העסקים מתייחסים לקבלת התשלום כהעברה בנקאית וחלקם לא מבינים כיצד עליהם לתעד זאת… ואם זה לא הספיק, הם גם לא יודעים מתי עליהם להוציא את הקבלה שכן, על פי החוק, אנו מחויבים להוציא קבלה רק ברגע קבלת התשלום!

אם כך, נשאלת השאלה: מתי עלינו לרשום את התקבול?

מבחינת רשויות המס, עיתוי רישום התקבול הנו ברגע שאישרתם את קבלת התשלום ולא ברגע שהתשלום מופיע בחשבון הבנק שלכם (כמו ב- Bit) או בחשבון ה – PayBox שלכם.

כלומר, ברגע שאישרתם את קבלת התשלום באפליקציה, אין דרך לחזור בכם מקבלת התשלום ולכן, מתבצע תשלום באופן מיידי אשר יש לתעד באותו הרגע!

יודגש כי חובה לציין ע״ג הקבלה שהסכום נגבה ע״י bit, paybox וכיו׳ב (חובה לציין את שם האפליקציה) ולציין ליד את תאריך התקבול!

לסיכום:
במידה ולקוח שילם לכם באפליקציית תשלום, חשוב לזכור 2 דברים:
✅ ברגע שאישרתם את קבלת התשלום עליכם להוציא קבלה באופן מיידי!
✅ לציין ע״ג הקבלה את שם האפליקציה ממנה הועבר התשלום ולציין ליד את תאריך התקבול!

אין באמור לעיל כדי למצות את הסוגיה במלואה ואין לראות במידע זה כמתן חוות דעת מקצועית או כתחליף להתייעצות עם רואה חשבון או עם איש מקצוע אחר הבקיא בתחום.